puste Baza zdjęć: wybierz kategorię fotografii wg kryterium


Strona:  1  2 


Ojców to wieś pod Krakowem na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej i Szlaku Orlich Gniazd. Na kartach historii pojawiła się w XIV wieku jako osada pod zamkiem królewskim. Wzniósł go Kazimierz Wielki, a nazwa wg podań ludowych powstała na cześć jego ojca Władysława Łokietka, który podczas walk o tron ukrywał się w tutejszych jaskiniach. Warownia przetrwała nienaruszona najazdy szwedzkie, a w ruinę popadła dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Jeszcze 1787 roku gościł tu na obiedzie król Stanisław August Poniatowski. Od XIX wieku Ojców stał się miejscowością letniskową i uzdrowiskową. Nominalnie uzdrowiskiem był jednak tylko w latach 1928-66. Na terenie wsi jest sporo atrakcji turystycznych i 2 zabytki: oprócz zamku także kaplica na wodzie. Warto zobaczyć 2 jaskinie (w tym słynną Grotę Łokietka), sporo ciekawych formacji skalnych z najbardziej znaną Bramą Krakowską, dawny parki zdrojowy.

Kod zdjęcia: Ojców-2203
Kaplica na wodzie p.w. św. Józefa  nocą. Powstała po wydaniu przez cara Mikołaja II zakazu budowy obiektów sakralnych na ziemi ojcowskiej, dlatego kaplicę zbudowano na wodzie!

Kaplica na wodzie p.w. św. Józefa nocą. Powstała po wydaniu przez cara Mikołaja II zakazu budowy obiektów sakralnych na ziemi ojcowskiej, dlatego kaplicę zbudowano na wodzie!


Kod zdjęcia: Ojców-2204
Ojców - Kaplica na wodzie p.w. św. Józefa  nocą

Ojców - Kaplica na wodzie p.w. św. Józefa nocą


Kod zdjęcia: Ojców-2205
Baszta obronna

Baszta obronna


Strona:  1  2 

SZUKASZ ZDJĘCIA (FOTOGRAFII) DO PUBLIKACJI?
Każde zdjęcie z tej witryny może zostać udostępnione wydawnictwom i innym podmiotom do publikacji po atrakcyjnej cenie: papierowej od 30 zł, internetowej od 6 zł. Są one przygotowane do druku nawet w dużych formatach. Posiadam też wiele innych zdjęć, ale z braku czasu nie zamieszczam ich na stronie, warto więc zapytać o dostępność.
Przy bliższej współpracy oferuję reklamę w 2 popularnych serwisach turystycznych gratis.
POWRÓT DO STRONY STARTOWEJ BANKU ZDJĘĆ   -  
  -  POLITYKA PRYWATNOŚCI Idź do góry
(c) Wszelkie prawa do zdjęć zastrzeżone. Wykorzystywanie bez zgody autora zabronione.